نقد و بررسی بازی Anthem | تاخت و تاز طوفان ها

دانلود بازی Anthem

نقد و بررسی بازی Anthem

بازي Anthem به طور رسمي در کنفرانس E3 2017 معرفي شد. پس از معرفي اوليه بازي Anthem و پخش تريلرهايي از اين بازی به سرعت،بازي Anthem موفق شد طرفداران زيادي را جذب خود کند.چرا که تمرکز بر روي بخش چند نفره بازي، وجود المان هاي عميق نقش افريني و شخصي سازي،گرافيک هنري بسيار خيره کننده و چشم نواز،فضاي آخرالزماني براي ادامه بقا و البته وجود انواع تکنولوژي هاي روز و ربات هاي مختلف،همه و همه دست به دست هم دادند تا بازی Anthem مشتاقان و طرفداران زيادی پيدا کند .

به احتمال فراوان بازی Anthem،يک عنوان شوتر نقش آفريني چند نفره تمام آنلاين است که تمرکز اصلي آن، بر روي پيشروی و مبارزه با دشمنان و ادامه حيات و بقا،در قالب يک تيم يا گروه است .

همراهان همیشگی سایت گیمر کمپ  ، اگر مشکل یا سوالی در مورد این مطلب دارید با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ با کارشناسان ما به صورت شبانه روزی در تیم پشتیبانی تماس حاصل فرمایید .  

به برخي از مهم ترين ويژگي‌هاي anthem نگاهي کنیم :

کاربران مي توانند بازي Anthem را هم به صورت يک نفره، و هم به صورت تيمی در يک گروه ۴ نفره بازی و تجربه کنند و با هم تعامل داشته باشند.اما در هر صورت و به هر شکلی، هميشه PC يا console شما بايد به اينترنت متصل باشد و اتصال دائمی به اينترنت کاملا ضروری است .
بازي Anthem دارای داستانی نسبتا عميق،دنباله دار با جزئيات بالاست.اما انتظار يک داستان کامل چند لايه و ريز با تصميمات فراوان،مانند عناوينی مثل: Dragon age يا  Mass effect andromeda نداشته باشيد هيچگونه قابليت،ايجاد رابطه عاطفي با ديگر شخصيت ها،يا همان NPC ها به هيچ شکلي در طول بازي وجود ندارد .

بازي Anthem دارای پرداخت های درون برنامه يا همان Microtransaction نيز مي باشد . اما بنابر وعده سازندگان بازی،اين پرداخت های درون برنامه ای تاثيری مهم در گيم پلی و حالت و روند بازی نداشته و صرفا به ويژگيهای ظاهری شخصيتها محدود مي شوند.انجام تمامی مراحل داستانی،بدون هيچگونه محدوديت و مانعي،براي تمامي گيمرها امکان پذير است .

در هنگام عرضه،هيچگونه بخش pvp يا همان بازيکن در مقابل بازيکن در بازی وجود ندارد.البته ممکن است که پس از انتشار بازی در آينده اين بخش به بازی اضافه شود .
گشت و گذار يا همان Exploration ، در بازی بسيار حياتی است و برای کسب آيتم های بيشتر و باکيفيت تر ، دسترسی به سلاح های قویتر و همچنين ارتقأ شخصيت خود يا همان Level up شدن ، گشت و گذار و جستجو در محيط و نقشه بازی بسيار اهميت دارد . همانطور که گفته شد با توجه به اتفاقات مختلف در دنيای بازی،بايد برای تقويت شخصيت خود همه جا را جستجو کنيد تا خود را تکميلتر کنيد .

دانلود بازی anthem
قابليت پرواز کردن در طول بازی،و در بخش های مختلف،نقش کليدی را ايفا خواهد کرد.که با توجه به گيم پلي جذاب و دیدنی بازی،پرواز کردن در اين دنیای بیکران واقعا زيباست .
آهنگساز بازی،خانم Sarah Schanchner،سابقه فعاليت در پروژه سينمايی (Iron man 3) را داراست (بازي Anthem و به‌خصوص شخصيت های آن به شخصيت Iron man نزديک هستند)
بازی Anthem برای سه پلتفرم اصلی عرضه خواهد شد.اما عرضه بازی برای نينتندو سوئيچ به علت سنگينی بالای بازی تقريبا محال است،اميدواريم که اين مشکلات هر چه زودتر درست شود،موتورگرافيکی بازی،موتور Frostbite 3است که پيش از اين Electronic arts در ساخت عناوينی چون Battlefield 1،Battlefield V و Dragon age inquisition از آن بهره برده بود.براساس آنچه که در تريلر های بازی ديده ايم ،نورپردازی ( Lightening ) بازی فوق العاده بوده و در سطح بسيار بالايی طراحي شده است.اميدواريم که از اين گرافيک نهايت لذت را ببريم. ساخت و توسعه بازی،بلافاصله پس از عرضه و انتشار عنوان Mass effect 3 آغاز شد.آقای Casey Hudson که تهيه کننده اجرايی سه گانه Mass effect بود،عضو ارشد بازی Anthem هم بوده و روند ساخت بازی تحت نظارت او پيشرفت کرده است،چهار کلاس مختلف در بازي وجود دارد . Ranger , Interceptor , Colossus و Storm . (توضيحات مربوط به هر شخصيت جلوتر ارائه مي شود. تاريخ انتشار بازی،۲۲ فوریه ۲۰۱۹،  دقيقا يک ماه ديگر است.
با مطالعه نکات بالا تا حدودي از ويژگيها و حال و هوا و کليت بازی آشنا شديد.با اينکه فقط تريلرهايی از اين بازی ارائه شده هنوز مزه گيم پلی anthem را تجربه نکرده ايم.اميدواريم بازی در خور گيمر های طرفدار ژانر شوتر و نقش آفرينی باشد.

شخصیت های بازی Anthem

شخصیت ها و کلاس های کلی بازی Anthem

Javelin بازي داراي ۴ کلاس کلي است .

ناگفته نماند منظور از کلاس،کلاس لباس ها يا همان Javelin ها است،نه کلاس شخصيتي.امکان تعويض و جابه جايی بين هر کدام از کلاس های Javelin به راحتی امکان پذير است.بطوريکه هر وقت لازم باشد ميتوانيد مثلا در هر کلاس تنوع رنگ بوجود بياوريد هرطور که دوست داشته باشيد بنای آنرا بچينيد.

Ranger:با توجه به اطلاعات و توضيحات منتشر شده و اعلام سازندگان،کلاس Ranger ساده ترين و احتمالا پرکاربرد ترين کلاس بازی خواهد بود.اين کلاس مختص کسانی است که برای انتخاب کلاس سردرگم و مردد هستند،نمی دانند کدام شخصيت برای آنها بکار ميايد و مناسب تر است. Ranger تعادل و تناسب کاملی همانند قهرمانان کامل ميان بخش ها و قابليت های مختلف مانند چابکي و چالاکی ( Agility ), قدرت آتش و دميج وارده ( Firepower ) و زره و مقاومت بدنی ( Armor ) دارد.در کل لباس و کلاس Ranger يک تعادل و تناسب کامل را ميان ويژگیها و قابليت های مختلف و پر کاربرد به ارمغان می آورد.

Colossus: اين رنج کلاس مربوط به استفاده از وسايل و تجهيزات بسيار سنگين است.از Colossus به عنوان تانک هاي بازی نيز ياد مي شود. Colossus متکی بر جاخالی ( Dodge ) نبوده و در عوض محافظی بسيار قدرتمند و سنگين را در اختيار دارد،که بسياری از آسيب های دريافتي را جذب مي کند تا از خود بدنه محافظت کند.البته واضح است به علت سنگينیColossus،ميزان چابکی و سرعت حرکات اين کلاس پايين است.همچنين Colossus مجهز به يک خمپاره انداز قدرتمند و افسانه ای ( Legendary Mortar ) نيز مي باشد.که با کمک اين خمپاره انداز،بازيکنان مي توانند از دور دشمنان را مورد هدف قرار دهند که اين قابليت به لطف ايجاد فاصله ميان گيمر و دشمنان،امتياز خوبی برای گيمر محسوب می شود.

Storm: تمرکز اصلی اين کلاس مربوط به مبارزه با فاصله،از دشمنان میشود.بطوريکه بهتر است از راه دور بدون اينکه به دشمنان خيلی نزديک شويد قدرت خود را به آنان نشان دهيد همانند جادوگران از دور به آنان ضربه وارد کنيد. Storm را میتوان مشابه کلاس Mage در ژانر نقش آفرينی دانست جايی که جادوگران کمی از ميدان اصلی نبرد فاصله گرفته،و با استفاده از جادوهای گوناگون،نقش حمايتی ازاعضای تيم را برعهده مي گيرند.کلاس Storm هم نقشی مشابه دارد و کار اصلی آن،وارد کردن Elemntal Damage به بدنه يا محافظ دشمنان است. هر چند شايد قدرت آتش ( Firepower ) اين کلاس به اندازه کلاس های ديگر نباشد،يعنی همانند ديگر کلاس ها توانايی اينکه بتواند همانند آنها مبارزه کند،را دارد اما به لطف Elemntal Damege, شليک های Storm نقشی مکمل مانند داشته و با ترکيب،با سلاح های ديگر کلاس ها،نتيجه بسيار مخرب و تاثيرگذاری خواهد داشت.

اصلا ۴ کلاس javelin طوری طراحی و درست شده که همه مکمل همديگر هستند تيمی کامل و بدون عيب ونقصی که ميتوانند با همدیگر نيازهای هم را برآورده سازند.چالاکی و سرعت Storm در حد خوبی بالا بوده،هر چند زره و محافظ آن ( Armor ) سبک و نسبتا ضعيف است.اما هنگام پرواز Storm از يک محافظ خودکار بهره مند میشود.واقعا از پرواز اين کلاس ها در مناظری طبيعی و دلنشين بايد نهايت لذت را برد.

Interceptor: اطلاعات زيادي از اين کلاس منتشر نشده ولي نسبت به ساير کلاس ها توانايی بارز خود را داراست. آنچه مشخص است اينکه کلاس interceptor چابکی و سرعت بالايی دارد و به تيغ های ( Blades ) قدرتمندی مجهز است.به کمک اين تيغ های قدرتمند و همچنين سرعت و چالاکی بالا،Interceptor در مبارزات نزديک و يا تن به تن بسيار مؤثر و عالی عمل مي کند.به اين صورت که تعداد حملات interceptor بالاست،اما قدرت و مدت آنها کم،Armor اين کلاس هم در سطح متوسطی است. (از محافظ Storm قویتر و از Colossus ضعيفتر است.)

گیم پلی و داستان کلی بازی Anthem

دانلود بازی Anthem

اول به داستان و شرايط کلی بازی،نگاهی بياندازيم.داستان بازی در سياره ای همانند زمين به تصوير کشيده شده است.اما الان که بيشتر برروی فضای آخرالزمان مخصوصا در سينما و گيم مانور ميدهند بی جهت نيست تنها چيزی که در اين آخرالزمان در پی آنند زندگی و فرار از مرگ است . حتي يک روز هم که شده بيشتر زنده بمانند،و براي بقا و حيات خود هر طور شده مبارزه کنند.به هيچ چيز اميدوار نيستند مگر اينکه با تلاش برای کشتن ديگران،اميدوارند زندگيشان با آرامش بوده و در پی خوشبختی اند .

در بازی anthem با نگاه به دنيای اطراف خود به علت سرسبزی و طراوت زياد،و آب و هوای مناسب و ديدنی،و مناظر چشم نواز،که همانند بهشت است.شايد چيزي که به ذهن انسان خطور ميکند،يک دنيای فرا ديدنی باشد،دنيايی که شبيه اش در هيچ جايی پيدا نميشود،اما جهان Anthem کاملا آخرالزمان است،و بيشتر جای آن،دشمنان و مشکلات مختلفی در انتظار شما و تيمتان خواهد بود،همانند اينکه شيطان و لشکريانش داخل بهشت شده و سعی دارند بهشت را تبديل به جهنم کنند.

داستان بازی در دوره ای روايت ميشود،که وسيله ای مرموز و ناشناخته و در عين حال بی نهايت قدرتمند،به نام Anthem of Creation،نه تنها باعث به وجود آمدن موجودات و اتفاقات مختلف شده است،بلکه علاوه بر آن هر از چند گاهی مشکلات بزرگی را به واسطه قدرت فوق العاده خود،به وجود می آورد.در کنار اين وسيله قدرتمند مزاحم،گروهی حرفه ای،از دشمنان با اهدافی شوم و پليد در بازی حضور دارند.با نام Dominion،رئيس و فرمانده اين گروه شخصی است،با نام Monitor که بنابر سخنان سازندگان بازی،بازیبازان برخوردها و مبارزه های کوچک و بزرگ مختلف،و متعددی با اين گروه خواهند داشت.با وجود اين همه مشکلات بزرگ و کوچک خطرناک، گروهی در بازی وجود دارند،به نام Freelancers که گيمران در قالب يکی از افراد اين گروه به بازی می پردازند.

Freelancersها،نقش مثبت و قهرمانی ذر بازی ايفا ميکنند،و هدفشان برقراری صلح و صميميت بين انسانهاست.تا براي زندگی و بقای خود فرصت بيشتری داشته باشند، freelancers ها اين صلح و برقراری امنيت را،با زور و قدرت مهيا ميکنند و در نقاط مختلف جهان بازی،حضور داشته و به نقاط مختلف سفر ميکنند تا هر جايی با مشکلات روبه رو شدند،با آن مشکلات دست و پنجه نرم کنند تا آن را از ميان بردارند،تا کمی شرايط برای زندگی انسانها هموار تر شود.البته ناگفته نماند آنها مشکلات را نه با گفتگو و زبان نرم،بلکه از راه سخت،حل خواهند ساخت!!!

بازی anthem

خب،با بازی کردن اين بازی گيمران از ۲ جنبه و ديدگاه خاصی،به بازی نگاه ميکنند.و اتفافات مربوطه را بررسی ميکنند،بطوريکه داستان بازی برايشان بهتر روشن،و پررنگتر ميشود.جنبه اول داستان بازی،مربوط به گروه Dominion ها است،همان دشمنان اصلی،که اين داستان و روايت اين موجودات خطرناک،يک نقطه آغازين،و يک نقطه پاياني دارد.و جنبه دوم داستان بازی،مربوط به کشمکش های جهان بازی و اتفاقات مختلف در طول بازی،و گيم پلي سرگرم کننده آن و شخصيت های مختلف،که با آنها سر و کار داريم است.که تصميم های هر گيمری در ادامه و روند و نتيجه بازی تاثير گذار خواهد بود.بطوريکه گزينه ها و تصميمات مختلف،در راه هايی که مبارزه نميطلبد،با توجه به تصميم بازيکنان ادامه پيدا ميکند.

مثلا زمانيکه در بازی به مناطق مختلف،و گشت و گذار برای ماموريت سر ميزنيد،امکان گفتگو و تعاملات مختلف در بازی و تصميم گيری به عهده خود شماست.اين خود شماييد،که داستان بازی را هر طور که طراحی شده،با گزينه های مناسب پيش ميبريد.

باتوجه به نسخه دموی بازی و گيم پلی ها منتشرشده از بازی؛که سبک شوتر و نقش آفرينی است.يکی از مهم ترين بخش های گيم پلی بازی که بسيار جذاب بنظر ميرسد،و حياتی ترين و پرکاربردترين بخش است،بخش پرواز است همان javelin يا لباس های پروازی که بيشتر شبيه به ابرقهرمان دنيای مارول Iron Man ميباشد.

قابليت پرواز جز اساسی ترين بخش بازی است،که برای اکتشافات و جستجو و همچنين رفت و آمد،و مخصوصا هنگام مبارزه نيز بسيار مفيد و کاربردی به شمار می آيد.هر چند نحوه مانور و ويژگيهای پرواز،و سرعت پرواز هر شخصيت،به کلاس انتخابی،لول و تجهيزات وی بستگی دارد.

البته مبارزه با دشمنان کوچک و بزرگ و هیولا های مختلف،و موجودات مختلف که با قدرت Anthem Of Creation به وجود آمده اند،نيز بخش عظيمی از مبارزات بازی را تشکيل مي دهند.در نبرد با اين موجودات و هيولاها به علت بزرگی جثه و اندازه بیش از حد آنها،مبارزات بسيار پيچيده و چالش برانگيز خواهدبود.بطوريکه گاهی اوقات از ادامه مبارزه دست ميکشيد،هيولا هايی بزرگ که از همان لحظه ديدن،خود را بازنده به حساب مي آوريد.

اما اينطور نيست فقط با بکارگيری ويژگيهای منحصر بفرد هر شخصيت،ميتوانيد پوز دشمنان را به خاک بماليد.هر چند قابليت پرواز و حرکت مداوم،اطراف هيولاهای بزرگ و عظيم الجثه که کاملا گيج و حواسشان را پرت ميکنيد،برگ برنده بازيکنان در اين جبهه مبارزه خواهد بود.البته در اين زمينه هنوز نکات و سورپرايز های بسياری وجود دارد،که سازندگان بازی به علت تازه و جذاب نگه داشتن محتويات بازی از ارائه آنها خودداری کرده اند.پس موارد جذابتر و جالبتری در انتظار بازيکنان خواهد بود.

خب،با توجه به گرافيک هنری بازی،و نورپردازی (lighting) فوق العاده باکيفيت،چشم نواز و طبيعی،سايه زنی هايی دقيق و استاندارد، کيفيت مطلوب بافت ها،جزئيات گرافيکی همه و همه،نويد بخش یک گيم پلی جذاب گرافيکی کامل را مي دهند.که شاهد يک عنوان فوق العاده از جنبه هنری-بصری خواهيم بود.در رابطه با دنيای ظاهری anthem که با استفاده از رنگ های چشم نواز،و مناظر دلنشين طبيعی،و مصنوعی گيم پلی بازی را طوري نشان ميدهد،که بهشت است اينجا.با اينکه وقتی از آخرالزمان صحبت ميکنيم،ياد ساختمان های مخروبه و متروکه می افتيم،يا هر لحظه منتظريم که بلايی يا حادثه ناگواری در انتظارمان باشد،جهاني تيره و تار،تاريک و غم انگيز را تصور ميکنيم،البته طبيعی است،محيط و اتمسفر بازی بر اساس داستان و شرايط بازی آخرالزمانی،و کل دنيا در حال پايان است طراحی و ساخته شود.با اينکه اين بازی همانند farcry:newdawn دارد،زيبايی های دنيا را به چشم ميکشد،که هر چشمی حتی به واقعيت،مناظر طبيعی دنيای خودمان را اينطوراز نزديک نديده،پس بايد از چنين بخش فوق العاده گرافيکی و طبيعی که هرروزه درحال پيشرفت هست ممنون باشيم.

Anthem يکي از مورد انتظار ترين عناوين ۲۰۱۹،و برای عاشقان بازی های آنلاين و چند نفره يک اولويت است.

گرافيک هنری فوق العاده،دنيايی وسيع و در عين حال عميق،در کنار سيستم شخصی سازی و المان های نقش آفرينی،Anthem را  به يکی از جذاب ترين عناوين پيش رو تبديل کرده است.هر چند سخنان منفی و ضد و نقيضی هم در مورد اين بازی بيان شده است،بالاخره هر بازی نقاط قوت و ضعف خودش را دارد،و نميتوان هيچ بازی ای را کامل دانست،اما تا زمان انتشار بازی بايد منتظر بمانيم تا ببينيم bioware در طول اين ۶ سال چه کرده است.

 

mohsenfallah
mohsenfallah-2
mohsen-3

mohsen-4

مطالب مرتبط

آموزش مستر لیگ در بازی Pes 2019
نقد و بررسی بازی PES 2017 | فورانی ناتمام
معرفی بازی Pes 2018 | آتشفشانی نیمه فعال
نقد و بررسی بازی Pes 2019 | آب و آتش سازندگان
ظرفیت تکمیل شد |مشکل در سرور های AnThem
ساخت بازی AnTheM تمام شد!
ساخت بازی AnTheM پنج سال به طول انجامیده است
آموزش بازی PES 2019 (تکنیک های تکل صحیح)